Fotoğrafların ve videoların paylaşılmasına imkan tanıyan instagram, şimdilerde yalnızca bu amaçla kullanılmıyor. Diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi insanlar burayı da kendilerini ifade etmek ve adından mümkün olduğu kadar söz ettirmek adına kullanmaya başladı. Bunun için doğal olarak bazı konulara dikkat edilmesi gerekmekte. Bunların başında ise popülerliği sağlamak geliyor. instagram’da paylaşılmakta olan şeylere gelecek olan beğeni sayısı, buradaki etiketler ile birleştiği zaman kişilerin başkalarının hesaplarındaki “keşfet” bölümüne çok daha fazla çıkmalarını sağlamakta. Bunu bilen kişiler de son dönemlerde instagram takipçi satın alımı hakkında çeşitli araştırmalar yapıyorlar. Ancak bu araştırmalarda da görülebileceği üzere aslında yalnızca takipçi sayısı ile beğeni sayısında bir artış kendini göstermeyecektir. Yani takipçi satın alındıktan sonra yalnızca instagram hesabındaki takipçi sayısı artacak, instagram beğenileri ise istenilen oranlarda olmayacaktır.

Bu tarz durumların önüne geçilmesi adına yapılacak olan şey ise instagram beğeni sayısını arttırmak adına kullanılacak olan yöntemlerin üzerinde olması gerektiği şekilde durulması gelmekte. Her ne kadar günümüzde bu konuda oldukça farklı çalışmalar yapılıyor olsa da insanların gerekli olan şeylere dikkat etmemesi sonrasında beğeni sayısının arttırılması adına yapılacak olan işlemler bir yerden sonra yetersiz kalabilecektir. Buna bir de son zamanlarda instagram’a kayıt olan aktif kullanıcılar eklendiği zaman, az beğeni sayılarına sahip olan hesaplar ne yazık ki bir anda alt sıralara doğru inişe geçecektir.

Böylesi olumsuzluklar ile karşılaşmak istemeyenler ise instagram beğenilerini arttırmak adına onlara sunulan özel hizmetleri gönül rahatlığı ile kullanabilirler. Uzun bir süredir pek çok kişi tarafından kullanılmakta olan bu hizmet sayesinde instagram’da paylaşılacak olan her türlü fotoğraf ve video, oldukça kısa bir süre içerisinde satın alım işlemine göre yüksek sayıdaki beğenileri ile adından söz ettirecektir. Bu beğenilere bir de doğru etiketleme çalışmaları eklendiği zaman ortaya çıkacak olan sonuçlar sayesinde sahip olunan hesap bir anda instagram’ın en popüler hesaplarından biri olarak adından söz ettirmiş olur. Ardından ise kişiler bu hesaplarını diledikleri şekilde hiçbir sorun olmadan kullanmaya devam edebilir.