Sosyal medya platformlarında başarılı sonuçlara ulaşmanın beraberinde getirmekte olduğu pek çok farklı avantaj bulunmakta. Bunların başında kişilerin ya da kurumların kendilerini çok daha fazla kişiye tanıtabilmeleri geliyor. İnternetin gücünün her geçen gün artması ile beraber artık insanların pek çok işlemi bu platform üzerinden yapması, beraberinde birçok farklı avantajı getirdi. Bunu bilenler de artık birbirinden farklı sosyal medya platformlarını takip ederek bunlar içerisinden kendilerine en uygun olanları seçerek bunları kullanmaya başlıyorlar. instagram ise yapmış olduğu atak ile beraber artık en fazla beğenilen sosyal medya platformları arasında başı çekiyor. Burada adından söz ettirmeyi hedefleyen kişilerin önem verecekleri şeylerden biri olan yüksek beğeni sayısına ulaşmak ise beğeni hilesi ile beraber artık hiç olmadığı kadar kolay.

Geçmiş dönemlerde beğeni hilesi gibi hileler insanların çok fazla kullanamadıkları hileler arasında kendine yer buluyordu. Bunun en büyük sebeplerinden biri ise hileleri kullanmanın oldukça zor olmasıydı. Böyle olunca yalnızca teknolojik konularda bilgi sahibi olan insanlar hileleri kullanabiliyor, bunun haricinde diğerleri ne kadar istemiş olurlarsa olsunlar fark etmez hileler ile hesaplarındaki beğeni sayılarını yükseltemiyorlardı. Kimi kişiler insanların hesaplarına beğeni hilesi uygulayabileceklerini söyleseler de bunlara güvenilemediği için beğeniler mümkün olduğu kadar manuel olarak attırılmaya çalışılıyordu. Doğal olarak bu durumda instagram hesabındaki beğeni sayıları asla istenildiği şekilde artmıyor, bunun sonucunda pek çok kişi instagram kullanmaktan vazgeçmek zorunda kalıyordu.

Şimdilerde ise instagtam takipçi satın al hizmeti başta olmak üzere her türlü işlem hiç olmadığı kadar kolay bir hale gelmeye başladı. İnsanlar bu konuda daha öncesinde bilgi sahibi olsunlar olmasınlar fark etmez, beğeni hilesini kullanarak diledikleri zaman kendi hesaplarındaki fotoğrafları ve videoları paylaşmalarından hemen sonra istedikleri beğeni sayısına ulaştırabilirler. Yapılacak olan işlemlerde hiçbir şekilde hesaba zarar verecek ya da kötü niyetli eline geçmesine sebep olabilecek tarzda kötü niyetli yazılımlar bulunmamaktadır. Böylece insanlar gönül rahatlığı ile akıllarında bir soru işareti kalmadan instagram hesapları için beğeni hilesini yapabilir ve bu hile sonrasında hesapları en popüler hesaplar arasındaki yerine ulaşır.